Menu

Jak dopasować szafkę na buty do warunków panujących w przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju tylko pozornie wydaje się zadaniem prostym, nie możemy bowiem zapominać o tym, że właśnie to pomieszczenie jest postrzegane jako wizytówka każdego mieszkania.

Już choćby z tego powodu wskazane jest zatroszczenie się nie tylko o jego funkcjonalność, ale także o praktyczność i styl. Jeśli pomieszczenie to ma być naprawdę dobrze zorganizowane, nie powinniśmy zapominać o zlokalizowaniu w nim tak wieszaka, jak i szafki na buty. Jak jednak uatrakcyjnić jego wygląd? W pierwszej kolejności musimy uświadomić sobie, jakie funkcje pełni wspomniane pomieszczenie, nie powinniśmy więc zapominać o tym, że nie tylko zdejmujemy tu okrycie wierzchnie, ale także buty. Wieszak oraz szafka na buty przydają się bez względu na okoliczności, o ich niezbędności powinniśmy jednak pamiętać zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Mówiąc o zadaniach, jakie ma do spełnienia przedpokój nie powinniśmy zapominać i o tym, że jest to pierwsze pomieszczenie, jakie widzimy, gdy decydujemy się na wejście do mieszkania, jeśli więc nie pełni roli dekoracyjnej, może wystawiać nam złe świadectwo. Myśląc o sposobie jego aranżacji powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, że bez względu na okoliczności musi w nim panować tak ład, jak i porządek. Wystawa wszystkich par butów nie jest praktyczna i z pewnością nie prezentuje się najlepiej. Jeśli przedpokój jest pomieszczeniem dość dużym, dobrym rozwiązaniem jest szafa na wymiar, która sprawia, że zarówno kurtki i płaszcze, jak i buty, możemy przechowywać w jednym miejscu. Jeśli jednak przedpokój nie grzeszy wielkością, znacznie bardziej opłacalna jest poręczna szafka na buty. Mały przedpokój to również pomieszczenie w którym lustro jest obowiązkowym elementem wystroju. Jest ono wyjątkowo praktyczne, a jednocześnie przyczynia się do tego, że przedpokój staje się optycznie większe.

Same szafki na buty są dostępne w różnych wymiarach, bez trudu znajdziemy więc tą, której szerokość nie przekracza dwudziestu centymetrów. Zawsze warto zadbać i o to, aby w przedpokoju nie zabrakło wycieraczki.