Menu

Wieszak – obowiązkowy element każdego przedpokoju

Wieszak należy do tych elementów wyposażenia, których nie mogłoby zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Najczęściej spotyka się go w przedpokoju, choć stosowany jest również w innych pomieszczeniach. Nie mogłaby bez niego istnieć łazienka czy kuchnia, podobnie jak i niektóre pokoje.

Niewielu ludzi przywiązuje do wieszaka większą uwagę, bowiem na pierwszy rzut oka wydaje się on być sprawą zupełnie oczywistą. Niemniej jednak projektując dowolny przedpokój koniecznie należy uwzględnić go w projekcie – jest to nasz obowiązek. Istotnym dylematem jest jednak wybranie rzeczywiście odpowiedniego wieszaka; wiele zależy tutaj przede wszystkim od tego, jaki dokładnie projekt przedpokoju lub wnętrza akurat przygotowujemy. Możemy równie dobrze zdecydować się na skromny, niewidoczny wieszak jak i na coś, co swoim kształtem czy kolorami będzie przyciągało uwagę wszystkich gości. W przypadku wieszaków dużą popularnością cieszy się motyw gałęzi. Oczywiście, dysponując odpowiednimi materiałami oraz przynajmniej minimalnymi umiejętnościami bez większych problemów będziemy w stanie wykonać taki wieszak w pełni samodzielnie, cieszą cię wtedy jego stuprocentową unikalnością. Ciekawą propozycją są również wieszaki w kształcie drzewa. Istnieją oczywiście ludzie dla których wieszak stanowi niezwykle istotny element wystroju danego pomieszczenia, przez co zawsze będą oni szukali wśród nich czegoś faktycznie wyjątkowego; wybierany przez nich wieszak koniecznie musi posiadać unikalny kształt albo przynajmniej kolor. Czasami obok siebie umieszcza się dwa podobne wieszaki, tworząc z nich ciekawą kompozycję – wówczas nawet bez spełniania swoich podstawowych zadań są one bardzo atrakcyjne. Swego rodzaju klasyką tego gatunku jest wieszak "hang it all" wykonany z kilku prętów i kulek. Powstał on w latach 50 przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale do dziś możemy się z nim spotkać w sklepach. Istnieją oczywiście wieszaki wykonane z pewną dozą humoru – na przykład, w niektórych z nich za haczyk odpowiada psi ogon. Takie rzeczy mogą być doskonałą propozycją dla wszystkich dzieci.

Znajdziemy również wieszaki przeznaczone dla "poważnych" użytkowników , które idealnie sprawdzą się w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu; doskonałym przykładem jest tutaj wieszak wykonany z kilku rur hydraulicznych. Ciekawą propozycją w niektórych stylach są także niewidoczne, stapiające się z otoczeniem wieszaki. Jedno jest pewne – zawsze uda nam się znaleźć coś idealnie pasującego do stylu, jaki chcemy akurat wprowadzić w swoim mieszkaniu.