Menu

Modele stołów rozkładanych

Czym kierują się ludzie aranżując wnętrze? Przede wszystkim tym, by było nie tylko pięknie urządzone, ale także, a może przede wszystkim funkcjonalne. Nieodłącznym elementem przestrzeni mieszkalnej są meble.

Na szczególną uwagę zasługuje stół, bo biorąc pod uwagę współczesny, szybki tryb życia, jest to jedyne miejsce, przy którym można spędzić te krótkie ciepłe chwile w rodzinnym gronie. Niewyobrażalnym jest, by miejsce to, było mało komfortowe, stąd mnogość kształtów i rozmiarów stołów. O ile tradycyjna dwupokoleniowa rodzina nie będzie miała kłopotu z wyborem kompatybilnego, wymiarowego stołu, to problem pojawi się wtedy, gdy wokół niego będzie zasiadać większa ilość osób. Takie sytuacje zdarzają się podczas okazjonalnych przyjęć rodzinnych. Każdy z nas wie, ile dyskomfortu mogą stworzyć tego typu okoliczności, a więc wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego stołu jest stół rozkładany. Nasza oferta dysponuje wieloma modelami tego typu mebli. Do dużych przestrzeni rekomendujemy tradycyjne, drewniane stoły w różnych odcieniach. W normalnych okolicznościach przeznaczony dla 4-6 osób, jednak gdy wymaga tego sytuacja, blat możemy poszerzyć nawet o dwa metry, wysuwając lub doczepiając przeznaczone do tego specjalne wkładki. Idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań bądź kawalerek, w których nie ma miejsca na osobną jadalnie czy też salon są stoły w formie niewielkiej ławy, która dzięki regulowanej wysokości zmieni się z małego stolika w stół jadalny. Stół, jest nieodłącznym elementem wyposażenia mieszkania w każdym zakątku świata, stąd na rynku dostępnych jest wiele kształtów od okrągłych, które po rozłożeniu mają owalną formę do klasycznych prostokątnych. Spośród dostępnych modeli o okrągłym blacie, warto zdecydować się na taki, z jedną a solidną nogą, by każdemu, kto zasiądzie przy takim stole było komfortowo. Tradycyjne drewniane stoły niekiedy wiążą się z sporą inwestycją. Alternatywą dla kosztownego klasycznego stołu są stoły cateringowe. Mimo niskiej ceny, wykonane są z wysokojakościowych tworzyw sztucznych, dzięki czemu udźwigną każdy ciężar, a przy tym są bardzo mobilne. Producenci oferują różne rozmiary tego typu stołów. Najpopularniejszą opcją są stoły mieszczące aż do dziesięciu osób. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają przyjęcia na świeżym powietrzu.

Dzięki lekkiej nieskomplikowanej konstrukcji, łatwo się rozkłada, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Niestety stoły cateringowe, nie są zbyt atrakcyjne pod względem wyglądu, jednak można to łatwo zmienić, poprzez przystrojenie obrusem lub ozdobną ceratą.