Menu

Minimalizm i półki ścienne do sypialni

Półki ścienne zaliczają się do mebli codziennego użytku. Muszą być w takim razie solidnie wykonane i odznaczać się uniwersalnym, ponadczasowym designem; warto zatem poświęcić na to nieco czasu aby móc wybrać do swojej sypialni rzeczywiście idealne półki wiszące.

Wiele ciekawych możliwości mają tutaj przede wszystkim zwolennicy stylu minimalistycznego. Miłośnicy stylu minimalistycznego w czasie urządzania swojej sypialni mają dość ułatwione zadanie – w końcu dominuje tutaj zasada "im mniej tym lepiej". Doradzamy jak urządzić rzeczywiście idealną, minimalistyczną sypialnię. Osoby zainteresowane stylem minimalistycznym w urządzaniu sypialni bardzo często cenią sobie meble i inne elementy wyposażenia które pozwalają im na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, przez co bardzo ważne są dla nich rzeczy praktyczne i wygodne. Wiszące półki w formie regału mogą być bardzo dobrą alternatywą dla standardowej szafki nocnej – zwykle wiesza się je w pobliżu łóżka. Pozwala to na bardzo funkcjonalne wykorzystanie ściany za łóżkiem. Bardzo ciekawie mogą prezentować się również zawieszone nad łóżkiem pojedyncze półki – przy odrobinie kreatywności ciekawie wkomponujemy je w zagłówek, tak, aby razem wszystkie te elementy tworzyły zgraną całość. Minimaliści w sypialniach zdecydowanie preferują stoliki nocne. Sporą popularność zdobywają obecnie specjalne stoliki/półki, które są zintegrowane z ramą łóżka; jest to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne, ale również i ciekawie wyglądające. Jeśli lubimy wyzwania w aranżowaniu wnętrz, to doskonałą propozycją będzie dla nas półka ścienna obok łóżka. Dzięki podwieszanym meblom w całej sypialni możemy wprowadzić uczucie lekkości. Meble podwieszane zdobyły w ostatnich latach bardzo dużą popularność w szeroko rozumianej aranżacji wnętrz. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że coraz więcej ludzi decyduje się na zawieszenie obok swojego łóżka półek zamiast stosowania bardziej standardowych rozwiązań takich jak zwykła szafka nocna. Istnieje ponadto kilka różnych sposobów mocowania takich półek: mogą one być zamontowanie na ścianie, lub bezpośrednio połączone z łóżkiem – stelażem albo jego zagłówkiem. Półki takie można zawiesić na dowolnej wysokości – decydują tutaj jedynie nasze indywidualne preferencje oraz zwykła wygoda. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne; za jego pomocą możemy zaoszczędzić w swojej sypialni naprawdę wiele miejsca i zapewnić sobie znacznie większy komfort w czasie sprzątania.

Obecnie panuje zresztą moda na podwieszanie wielu różnych elementów wyposażenia sypialni; bardzo ciekawe efekty można uzyskać stosując takie rozwiązania w przypadku oświetlenia pomieszczenia.