Menu

Pomysły na szafki w łazience

Wybór mebli łazienkowych nie należy do zadań prostych, a osoby, które zastanawiają się nad wyborem odpowiednich szafek nie ukrywają, że stają przed niemałym wyzwaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że otwiera się przed nimi spora liczba możliwości, szafki mogą być więc tak małe, jak i duże, stojące, wiszące, a do tego utrzymane w zróżnicowanych stylach.

Już na wstępie warto podkreślić, że współczesna łazienka jest zerwaniem z konwencją, wcale nie musimy więc decydować się na klasyczną szafkę z umywalką. Równie dobrze możemy zaprojektować coś ciekawego i cieszyć się z imponującego efektu końcowego. Jeśli nasza łazienka nie jest mała, a do tego posiadamy sporą liczbę akcesoriów łazienkowych do schowania, warto zastanowić się nad tym, czy najlepszym rozwiązaniem nie okaże się w naszym przypadku zakup nie jednej szafki, ale kompletu mebli. W jego skład zazwyczaj wchodzi nie tylko szafka umieszczana pod umywalką, ale również szafka wisząca oraz tak zwany słupek. Co ważne, istnieje wiele możliwości zaprojektowania szafek, tylko od nas zależy więc, czy zdecydujemy się na dłuższy blat pod umywalkę, szafki rozłożone symetrycznie, czy też niesymetrycznie ułożone szafki wiszące. Projekty szafek łazienkowych powinny zaskakiwać, dziś oczekuje się od nich bowiem nie tylko funkcjonalności, ale również elegancji. Szukając szafki pod umywalkę warto zainteresować się klasyczną szafką wiszącą, którą umieszcza się pod blatem. Oryginalność rozwiązania polega na tym, że blat jest długi, może więc z powodzeniem stanowić centrum łazienki. Okazuje się jednak, że ciekawe rozwiązania mogą znaleźć także te osoby, których mieszkania nie należą do wysokich. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie rezygnacja z szafek wysokich oraz ustawienie pośrodku łazienki nie tylko umywalki, ale również lustra.

Ciekawym rozwiązaniem jest też umieszczenie w łazience kilku szafek, które, choć utrzymane w identycznym stylu, będą się charakteryzowały odmienną kolorystyką. Tu niezawodne okazuje się między innymi połączenie bieli i czerni, które nigdy nie wychodzi z mody.