Menu

Jak stworzyć uporządkowaną łazienkę

Wygląd współczesnej łazienki zmienił się zasadniczo w porównaniu z tym, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu, nie możemy przy tym nie zauważyć nie tylko tego, że łazienki są znacznie bardziej uporządkowane, ale i tego, że znajdujące się w nich meble są wcale nie gorsze niż te, które pojawiają się w salonie.

Co ważne, wszystkie akcesoria łazienkowe coraz częściej są chowane, jeśli więc w łazience nie ma miejsca na wiele mebli, wykorzystuje się w tym celu różnego rodzaju wnęki. Dziś stawianie na półce wszystkich kosmetyków wychodzi z mody, a aranżacje łazienki stawiają wyłącznie na dekoracje. Eksponować można tylko to, co jest naprawdę ładne podczas gdy wszystko inne powinno zostać pochowane. Okazuje się zatem, że dziś aranżacja łazienki nie może być już interpretowana jako wybór armatury łazienkowej oraz ceramiki. Dobre urządzenia kąpielowo-sanitarne to podstawa, same w sobie nie są już one jednak uważane za wystarczające. Owszem, nasze poczynania są w dużej mierze uzależnione tak od wielkości łazienki oraz budżetu, jakim dysponujemy, możemy jednak wybierać zarówno wśród niewielkich szafek łazienkowych, jak i wśród większej zabudowy do łazienki będącej w stanie pomieścić to wszystko, co obecnie wymaga ukrycia. O tym, aby unikać wrażenia chaosu warto pamiętać nawet wówczas, gdy decydujemy się na zakup otwartego regału łazienkowego. Również wtedy należy pamiętać o segregacji zapasowych kosmetyków, akcesoriów łazienkowych oraz przyborów łazienkowych , a także o tym, aby w łazience pojawiły się plastikowe pojemniki, koszyki oraz słoje ułatwiające realizację tak rozumianego zadania.

Wszystkie te rozwiązania powinny być zresztą nie tylko ładne, ale również dopasowane do wyglądu łazienki. A co z ręcznikami? I o nie należy dbać, nie wolno więc zapominać o tym, aby układać je w zgrabne stosiki albo zawijać w rulony. Schowkiem spełniającym nasze oczekiwania może okazać się szafa z lustrzanym froncie, należy jednak liczyć się z tym, że jest to mebel, który zabiera sporo miejsca.