Menu

Stół dla właścicieli małych mieszkań

Właściciele małych mieszkań wiedzą, jak trudno zorganizować okazjonalne przyjęcie lub elegancką kolację dla nawet kilku osób. Jest to jednak możliwe, dzięki wykorzystaniu kompaktowych stołów.

Jest to wspaniała alternatywa, ponieważ gdy nie ma potrzeby, nie zajmuje dużej przestrzeni, a jeśli wymaga tego sytuacja, potrafi nawet małą, skromną kawalerkę zmienić w wytworną jadalnie. Kompaktowe stoły zostały stworzone z myślą o posiadaczach małych mieszkań. Konstrukcja tego typu mebli opiera się na funkcjonowaniu specjalnych dostawek, ukrytych blatów które w razie potrzeby mogą zwiększyć powierzchnię blatu nawet dwukrotnie. Sama czynność powiększenia stołu jest bardzo prosta, ponieważ wykorzystuje system tak zwanej nogi w nodze. Oznacza to, że by rozłożyć taki stół, należy pociągnąć za odpowiedni element, wraz z którym rozpoczyna się mechanizm rozbudowy konstrukcji stołu, nie tracąc przy tym stabilności. Projektanci dołożyli wszelkich starań, by konstrukcja stołu była lekka, a ponadto system działa wręcz automatycznie, dzięki czemu rozłożenie stołu jest dziecinnie proste. Mały metraż niekiedy uniemożliwia posiadanie tradycyjnego, drewnianego stołu. Z myślą o tym stworzono małe kompaktowe stoliki kawowe,które w razie potrzeby zmieniają się w gabarytowy stół. Wspaniałym przykładem są tutaj ławy, dzięki regulowanym nóżkom, mogą zwiększyć się do rozmiarów klasycznego stołu. Prócz tego zaopatrzone są w dodatkowe elementy w postaci wkładek, które dają możliwość powiększenia blatu. W związku z dużym zainteresowaniem na tego typu meble, producenci zwracają uwagę nie tylko na funkcjonlność, ale i na estetyczny i reprezentacyjny wygląd stołu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dostosowanych do stylu wnętrza. Specjaliści twierdzą, że w kategorii modeli, kształtów stołów nie ma żadnych ograniczeń. Podobna sytuacja pojawia się, gdy w grę wchodzi materiał z którego wykonany jest mebel. Przez wzgląd na niską cenę najpopularniejsze są stoły wykonane z oklejonych płyt wiórowych, które dają możliwość udekorowania mebli wszelkiego rodzaju ornamentami. Droższą alternatywą są stoły wykonane z naturalnego drewna. Zwykle są to stoły wykonane tak pieczołowicie wykonane, że są ozdobą samą w sobie, w takich wypadkach można zrezygnować z dodatkowych ozdób takich jak obrusy czy serwety. Mimo to, w trosce o dbałość o blat zaleca się stosowanie podkładek pod gorące napoje.

Wykorzystanie kompaktowych stołów, nie kończy się na zamkniętych przestrzeniach, idealnie sprawdzają się podczas imprez na świeżym powietrzu. Wtedy jednak warto zdecydować się na stoły wykonane są z sztucznych materiałów, które są lżejsze, łatwiejsze w transporcie, a specjalne walizkowe uchwyty dodatkowo ułatwią przestawienie stołu.